plumSlivovica (klasická slivovica) je destilát vyrobený zo zrelých sliviek kvasením, destiláciou a úpravou vodou. Klasická slivovica je ušľachtilý destilát, vyrobený zložitým postupom s rôznymi výsledkami. Má výraznú ovocnú vôňu a chuť s buketom kôstok. Samozrejme, pravá slivovica sa robí zo sliviek, a to tak, že sa oberú čo najzrelšie, ale zdravé slivky, dajú sa do kvasnej nádoby, trochu podrvia a nechajú sa bez prístupu vzduchu kvasiť až kým sa ich ovocný cukor nepremení fermentáciou na alkohol. To trvá šesť až osem týždňov – podľa teploty – a potom sa čo najskôr vypáli. Pravé ovocné destiláty, a dobré destiláty bez výnimky, sa destilujú dvakrát a vyznávači klasických technológií používajú iba medené kotle a kúria drevom.

Výroba slivovice spočíva zo štyroch výrobných fáz – spracovanie a zber ovocia, kvasenie (fermentácia), destilácia (pálenie) a zrenie. Kvasením pomocou kvasiniek dochádza k rozkladu s kvasiteľných cukrov cukru na alkohol a oxid uhličitý. Z prekvasenej suroviny sa destiláciou oddelí lieh a aromatické látky. Tento technologický postup sa používa na prípravu všetkých pravých ovocných destilátov. Po dobrej slivovici by vás nemalo triasť, nemali by sa vám postaviť všetky chlpy, nemalo by vás páliť v hrdle, ale v žalúdku, a nemala by mať ani puch.

Slivovica “exclusive” z pálenice Fine Destillery

… sa vyznačuje typickou silnou a príjemnou arómou. Jeho jemná chuť a charakteristická vôňa osloví aj náročnejších znalcov tohto tradičného slovenského destilátu. Pravé ovocné destiláty rady EXCLUSIVE sú naše najnovšie a tiež najkvalitnejšie výrobky. Vznikli na základe neustáleho dopytu po 100% čistých ovocných destilátoch a zároveň po exkluzívnom obale.

Nakúpiť cez eShop produkty z pálenice Fine Destillery

Slivovica z pálenice BVD

… je tradičný špičkový destilát z odrody Bystrická, ktorá sa vytratila z našich sadov kvôli chorobe šárka sliviek. Ručne oberané, triedené a odkôstkované plody spod vyhasnutej sopky Vihorlat, kde táto choroba nezasiahla, sa veľmi citlivo destilujú, aby vynikli všetky chute a vône tejto vzácnej odrody.

Nakúpiť cez eShop produkty z pálenice BVD

Slivovica z pálenice Marsen

… je destilát zo sliviek Stanley nezameniteľnej chuti a vône. Je zrkadlovo čistej konzistencie s jemným zlatožltým nádychom, ktorý vzniká zrením destilátu. Ocenenia: zlatá medaila Hundeszt 2008, bronzová medaila Gyula 2009, Značka kvality SK Danubius Gastro 2010, bronzová medaila Gyula 2011, strieborná medaila Destillata 2011, bronzová medaila Destillata 2012, bronzová medaila Destillata 2013, strieborná medaila Gyula 2013, bronzová medaila Gyula 2014.

Nakúpiť cez eShop produkty z pálenice Marsen

Slivovica z pálenice Žufánek

… je ušľachtilý jemný ovocný destilát s charakteristickou chuťou a vôňou s obj. alkoholu 50%. Je vyrábaná v limitovanom množstve z vyzretého ovocia s pevne stanovenými pomermi jednotlivých odrôd, čím je tak zaistená originalita skutočne dobrej slováckej slivovice. Väčšina použitého ovocia na výrobu Slivovice Žufánek pochádza z vlastných sadov v systéme ekologického poľnohospodárstva, ležiacich v chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty.

Nakúpiť cez eShop produkty z pálenice Žufánek

Slivovica z pálenice Szicsek

… je vedúca séria pálenice. Zrenie trvá najmenej 3 roky v dubových sudoch. Pálenka pre náročného konzumenta! Zloženie: pravá kisüsti slivovica pálinka a ošetrená pitná voda.

Nakúpiť cez eShop produkty z pálenice Szicsek hore
Hodnotenie produktu
Dňa
Hodnotený produkt
Slivovica
Hodnotenie
5