Borovička je alkoholický destilát, národný slovenský nápoj. Patrí do skupiny ovocných destilátov. Borovička má typickú chuť a arómu po borievkách. V rámci Európskej únie sú v kategórii borievkové destiláty chránené značky Spišská borovička, Slovenská borovička Juniperus, Slovenská borovička, Inovecká borovička a Liptovská borovička. Predávať pod týmto názvom je možné iba tie vyrobené na Slovensku.

Výroba borovičky pozostáva zo zbierania borievky, jej čistenia, zomletia a následnej fermentácie. Veľmi dôležitou technologickou operáciou je destilácia. Počas destilácie borievkovej zápary vzniká ako vedľajší produkt borievková silica, ktorú je nevyhnutné odlúčiť od borovičkového destilátu. Ďalším krokom je rektifikácia, čiže opakovanie destilácie. Výsledným produktom je potom čistý borovičkový destilát s koncentráciou alkoholu asi 70 percent. Ten sa v určitom pomere pridá do liehu a vznikne borovička.

Borovička “exclusive” z pálenice Fine Destillery

… je najkvalitnejšia a najpoctivejšia borovička na slovenskom trhu ! Pre niekoho je spôsobom, ako si zdvihnúť náladu, inému pomáha aj pri niektorých zdravotných problémoch. Borovička patrí medzi typické slovenské destiláty. Základ tvorí prírodný borovičkový destilát, kvalitný lieh a krištáľovo čistá voda.

Nakúpiť cez eShop produkty z pálenice Fine Destillery

Borovička z pálenice Žufánek

… je obľúbený alkoholický nápoj vyrobený destiláciou jemného liehu a plodov jalovca (slovensky borievok) bez akéhokoľvek prídavku cukru a aróm. Charakteristické vlastnosti tohto lesného plodu dodávajú nápoju osviežujúce účinky a robia z neho nenahraditeľnú súčasť celej rady miešaných kokteilov.

Nakúpiť cez eShop produkty z pálenice Žufánek hore
Hodnotenie produktu
Dňa
Hodnotený produkt
Borovička
Hodnotenie
5